Košarka
0

Košarkaška utakmica, "rukometni" rezultat: Alba i Braunschweig razočarali, osam poena Kikanovića

Samo 89 poena postignuto je u sudaru Braunschweiga i Albe iz Berlina u 18. kolu košarkaške Bundeslige. Braunschweig je slavio rezultatom 46:43.

Nije to puno više poena nego što se u prosječnoj rukometnoj utakmici postigne golova. Zaista je teško zamisliti kako su dvije ekipe u njemačkoj Bundesligi skupa postigle samo 89 poena. Nakon prve četvrtine, bilo je 14:13 za Albu, a na poluvremenu gosti su vodili rezultatom 24:20.

Domaći tim je stigao do preokreta u drugom poluvremenu u kojem je postignuto ukupno 45 poena, odnosno 26 za Braunschweig i 19 za Albu.

Bh. reprezentativac Elmedin Kikanović za Albu je upisao osam poena, a od svih igrača samo dvojica su imala dvocifreni učinak - Milosavljević 13 za Albu i Needham 11 za domaći tim.

Alba je trenutno druga na tabeli sa 26 poena, četiri poena manje od vodećeg Brose Basketsa koji ima i utakmicu manje. Braunschweig je osmi sa 20 poena, dva poena više od devetoplasiranog Ulma.