Košarka
21

Košarkašice Play offa savladale Čelik i izjednačile u doigravanju

Košarkašice Play offa iz Sarajeva danas su na domaćem terenu savladale košarkašice Čelika, te tako izjednačile doigravanje za prvaka Bosne i Hercegovine na 1:1 u pobjedama.
Prva četvrtina utakmice pripala je gošćama sa jednim poenom prednosti (18:19), dok su u drugoj četvrtini domaće košarkašice uspjele nadoknaditi zaostatak i otići na pauzu pri rezultatu 37:36.

Posljednje dvije četvrtine pripale su domaćim košarkašicama koje su u trećoj četvrtini ostvarile +2 (20:18), a slična igra bila je i u posljednjoj dionici gdje su postavile konačnih 75:70.

Najefikasnije u redovima Play offa bile su Đapo sa 17 i Nikolić sa 15 poena, dok su kod košarkašica Čelika najbolji učinak na terenu imale Džinić sa 17, te Gagić i Bigović sa po 15 koševa.

Treća utakmica doigravanja za prvaka BiH bit će odigrana u Zenici 6. maja sa početkom od 18 sati.