Košarka
24

Košarkašice Čelika ubjedljive protiv Željezničara

Košarkašice zeničkog Čelika večeras su u okviru 7. kola Lige 6 za žene savladale ekipu Željezničara rezultatom 77:58.

U prvoj četvrtini gošće su preuzele inicijativu na terenu, te odlaze na +10, a do kraja prve četvrtine košarkašice Željezničara uspjevaju da smanje rezultat na 14:23. U drugoj četvrtini se igralo koš za koš pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 28:39.

U drugom poluvremenu košarkašice Čelika su ponovo uspjele da ožive igru i zaprijete domaćinu. Treća četvrtina pripala im je sa 4 poena razlike (11:15), dok su u završnicu ušle sa ukupnom prednošću od 19 poena.

Najviše koševa u redovima Željezničara dale su Emina Demirović (21), te Marina Džinić (10), dok su kod ekipe iz Zenice najefikasnije bile Lejla Bejtić (18) i Matea Tavić (16).

KŽK Čelik se nalazi na prvoj poziciji sa 14, dok je ekipa Željezničara na četvrtoj sa 9 bodova.

Sutra se igra i posljednja utakmica 7. kola Lige 6 između Rudar Sport i Slobode.

1. Čelik 7 7 0 571:431 14
  2. Mladi Krajišnik 7 5 2 584:477 12
  3. Sloboda 6 4 2 420:402 10
  4. Željezničar 7 2 5 464:515 9
  5. Rudar Sport 6 1 5 375:498 7
  6. Jedinstvo BHT 7 0 7 460:583 7