Košarka
4

Košarkašice Čelika povele u doigravanju za prvaka BiH

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U Gradskoj areni u Zenici večeras je odigrana treća utakmica doigravanja za prvaka ženske košarke BiH između ekipe Čelika i Play off iz Sarajeva.

Zeničanke su dobro otvorile utakmicu i slavile u prvoj četvrtini rezultatom 19:6, dok su košarkašice Play off-a prije poluvremena, u drugoj četvrtini, napravile bolji rezultat nego domaće košarkašice (17:19), pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 36:25.

Treća četvrtina donijela je košarkašicama Čelika veliku prednost, gdje su postigli 15 poena više nego gošće (23:8), dok su u posljednjoj dionici upisale 14 poena, a gošće devet, za konačnih 73:42.

Najefikasnije u redovima Čelika bile su Iriškić sa 24, te Kauliš sa 12 koševa, dok su u ekipi Play off-a najviše poena upisale Babić (8), te Đapo (6).

Ovo je druga pobjeda košarkašica Čelika u doigravanju za prvaka BiH u košarci, tako da će mogući prvak biti poznat već u uzvratnom susretu koji će biti odigran u Sarajevu. U slučaju izjednačenja, pobjednik će se odlučivati u posljednjem susretu u Zenici.