43

Košarkašice Čelika nanijele težak poraz ekipi Željezničara

Piše: E. M.
(Foto: E. M./Klix.ba)
Košarkašice Čelika večeras su u Gradskoj areni "Husejin Smajlović" rezultatom 73:51 porazile košarkašice Željezničara u utakmici 4. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Domaće košarkašice utakmicu su otvorile više nego superiorno postigavši 28 poena u prvoj četvrtini, dok su košarkašice Željezničara postigle samo dva poena i to polaganjem Iman Peljto.

U drugoj četvrtini snage na parketu su bile izjednačene, a gošće su se nakon kratke pauze sabrale te se na pauzu otišlo pri rezultatu 44:20.

U trećoj dionici utakmice bolje su bile gošće koje su postigle poen više od Zeničanki (18:19), ali i poen više u posljednjoj četvrtini (11:12). Konačni rezultat na semaforu bio je 73:51 za košarkašice Čelike koje su u prvoj dionici iskoristile pospanost gošći.

Najbolja u redovima Čelika bila je Anida Čorović s 23 poena te Sedina Halimić s 14 koševa. U redovima Željezničara najuspješnija je bila Melika Kikanović s 18 koševa i Iman Peljto s 12 poena.