Turnir u Skoplju
26

Košarkašice Bosne i Hercegovine slavile protiv Bugarske

Ženska U20 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas selekciju Bugarske sa 70:66, u drugoj utakmici seniorskog turnira "Trofej Makedonije 2017" u Skoplju.

Nakon što su jučer odigrale izuzetno dobro prvo poluvrijeme protiv iskusnog Japana, izabranice Mare Lakić-Brčaninović danas su pružile još bolju partiju.

Odigrale su u egalu prvih 20 minuta sa favorizovanim rivalom, a sa dobrom igrom nastavile su i u nastavku susreta.

Iako je iskustvo bilo na strani Bugarki, naš mladi tim se odlično snašao. U igri koš za koš, naše djevojke su dobro parirale protivniku i ne samo to. U velikom dijelu utakmice Zmajice su bile i bolji rival na terenu.

Uslijedila je zanimljiva završnica. Na semaforu je pisalo osam sekundi do kraja meča kada je Sandra Azinović pogodila trojku i odvela BiH do prve pobjede u Skoplju.

Naše djevojke sutra od 20 sati očekuje posljednji meč na turniru u Skoplju protiv selekcije domaćina Makedonije.