ABA liga
21

Košarkaši Zvezde umalo prokockali 21 poen protiv Partizana, Yago donio trijumf

Hanga odličan na utakmici protiv Partizana (Foto: KK Crvena zvezda)
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u 18. kolu ABA lige rezultatom 88:86 u utakmici koju su obilježile tenzije, ali i rezultatska drama u finišu iako su crveno-bijeli vodili sa više od 20 poena tokom utakmice.

Domaći su ključnu razliku stekli u prvom poluvremenu u kojem su ubacili čak 55 poena, a Partizan je jurio zaostatak i na stotinjak sekundi do kraja se vratio na sedam poena.

Partizan je u posljednji minut ušao sa svega tri poena zaostatka i imao 20 sekundi za napad.

Šansu da razliku spusti na jedan poen imao je Avramović, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a zatim je Nunnally realizovao tri slobodna bacanja za egal od 86:86.

Yago je potom okončao dramu nakon što je pretrčao cijeli teren i pogodio za 88:86, čime je Zvezda ostvarila 16. pobjedu u aktuelnoj sezoni ABA lige, dok je Partizan zabilježio peti poraz.

Najbolji u timu Zvezde bio je Hanga s 15 poena, dok je Bolomboy imao 14 poena i 13 skokova.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Nunnally s 19 poena, a jedan manje je ubacio Kaminsky.