Euroliga
9

Košarkaši Zvezde razbili moćni Olympiakos, CSKA bez problema s Bambergom

CSKA - Bamberg (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši CSKA pobijedili su u Moskvi u okviru 20. kola Eurolige ekipu Bamberga rezultatom 81:72.

Njemačka ekipa dobro je ušla u meč, ali je onda CSKA zaigrao odlično odbranu pa su Rusi na odmor otišli s devet poena prednosti. Do kraja utakmice igralo se podjednako dobro s obje strane. CSKA je zadržao prednost i ostvario novu pobjedu.

Najefikasniji u ekipi CSKA bio je De Colo s 20 poena, dok je Rodriguez ubacio 13. Wright je bio najbolji kod Bamberga s 11 poena.

Crvena zvezda je s rezultatom 89:78 u Beogradu savladala Olympikaos. Srbijanska ekipa je sjajno odigrala prvo poluvrijeme i na odmor su otišli s devet poena prednosti. Grci potom prave veliki preokret i dolaze u vodstvo, a onda je Zvezda fantastično odigrala posljednju četvrtinu i stigla do velike pobjede protiv favorizovanog protivnika.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Ennis sa 21 poenom, a Rochestie i Dangubić su ubacili po 11. Spanoulis je s 16 poena bio najbolji kod Olympiakosa.