Finale u Nišu
80

Košarkaši Zvezde nakon preokreta savladali Partizan i osvojili četvrti uzastopni Kup

H. H.
Teodosić u prodoru pod košem Partizana (Foto: Twitter / KK Crvena zvezda)
Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u niškom "Čairu" ekipu Partizana rezultatom 85:79 i osvojili su Kup Radivoja Koraća.

Partizan je dobro otvorio susret i vodio je većim dijelom prvog poluvremena, u jednom trenutku čak s deset poena prednosti, ali u nastavku su doživjeli pad.

Zvezda je uspjela preokrenuti u trećoj četvrtini i otišla je na +7, te je do kraja bez većih problema sačuvala prednost.

Zvezda je osvojila četiri Kupa zaredom pa samim tim je odbranila trofej. U vitrinama ih ima deset, a ukupno 12 puta je osvajala nacionalne kupove bivših i sadašnje države.

Partizan je osam puta osvojio Kup, te se nije uspio izjednačiti s ljutim rivalima.