Eurobasket
14

Košarkaši Srbije lagano pobijedili Češku, Jokić ostvario double-double

N. K.
Košarkaši Srbije pobijedili su u Pragu u drugom kolu Eurobasketa domaću selekciju Češke rezultatom 81:68 te su tako potvrdili dobru formu na otvaranju prvenstva.

Od početka utakmice Srbija je očekivano krenulo žestoko i nakon prve četvrtine imali su pet poena prednosti.

Potom je Srbija zaigrala odlično u odbrani i svela Čehe na svega 10 poena u drugoj četvrtini pa je rezultat na poluvremenu bio 43:25.

Ipak, Češka u drugom poluvremenu pokazuje da nije s razlogom na ovom Eurobasketu. Igrali su odlično te uoči posljednje dionice smanjili prednost Srbije na 11 poena.

Međutim, kvalitetna Srbija nije se opustila niti dozvoljavala iznenađenje te su rutinski utakmicu priveli kraju.

Nikola Jokić je predvodio Srbiju do trijumfa s double-double učinkom od 17 poena i 11 skokova. Kod Čeha su najbolji bili Hruban i Krejci koji su postigli po 13 poena.

Srbija nakon dva odigrana kola ima obje pobjede, dok je Češka na dva poraza. U narednom kolu Srbija igra protiv Finske, a Češka s Nizozemskom.