Druga ABA liga
28

Košarkaši Spars Realwayja ostvarili veliku pobjedu protiv Heliosa u Domžaleu

Ekipa Spars Realwayja ostvarila je pobjedu u meču 17. kola Druge ABA lige protiv Helios Domžalea u gostima rezultatom 80:77.

Domaći tim nešto bolje je otvorio meč i prvu dionicu riješio je u svoju korist rezultatom 20:18, no Spars je u drugoj četvrtini dodatno popravio igru u napadu i odbrani i na poluvrijeme otišao s prednošću od 40:36.

U drugom poluvremenu Spars je igrao dobro u odbrani, držali su stečenu prednost i na kraju su sasvim zasluženo upisali četvrtu pobjedu u ovoj sezoni Druge ABA lige, a treću u posljednje četiri utakmice.

Spars je do pobjede nosio Adin Vrabac koji je ubacio 21 poen, a pratio ga je Đekić koji je meč završio sa 16 poena. U poraženoj ekipi istakao se Mahković koji je ubacio 22 poena, dok je Šantelj ubacio 15.

Bez obzira na novu pobjedu, Spars je ostao na dnu Druge ABA lige sa već pomnute četiri pobjede, dok je Helios ostao na sedmom mjestu s omjerom od osam pobjeda i devet poraza.