16

Košarkaši Slovenije bez problema pobijedili Italiju, Dončić se istakao sjajnim potezima

Luka Dončić
Luka Dončić
Košarkaši Slovenije pobijedili su Italiju u prijateljskom meču odigranom u Trstu rezultatom 90:71, a iako je postigao samo 12 poena, Luka Dončić bio je prvo ime ovog susreta i tokom meča je napravio nekoliko fantastičnih poteza.

Slovenija je bolje otvorila meč i efikasnu prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 27:23, a da će doći do pobjede bilo je jasno već do poluvremena kada su Slovenci došli do prednosti od 53:37.

U trećoj četvrtini samo su dodatno povećali svoje vodstvo koje je jednom trenutku iznosilo 30 poena, da bi do kraja meča mirno priveli utakmicu kraju i upisali pobjedu.

Iako nije odigrao utakmicu na prepoznatljivom nivou iz NBA lige, Dončić je bio najefikasniji u svom timu i postigao je 12 poena te uz to dodao sedam skokova i pet asistencija.

Međutim, Dončić je napravio nekoliko sjajnih poteza kojima je digao publiku na noge i nema sumnje da će biti jedna od najvećih zvijezda na nadolazećem Eurobasketu.

Što se tiče reprezentacije Italije, najviše poena je postigao Woldetensae (13), dok je Polonara postigao 12 poena.