0

Košarkaši Slobode u Tuzli nadigrali Zrinjski

FENA
(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Košarkaši OKK Sloboda večeras su u tuzlanskom Mejdanu protiv mostarskog Zrinjskog ostvarili četvrti uspjeh u Ligi za prvaka, pobjedivši rezultatom 90:79 (26:14, 25:17, 23:22, 16:26).

Tuzlaci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme i polovicu treće četvrtine. U 29. minuti vodili su 60:35 i izgledalo je da će se punom mjerom revanširati Mostarciima za katastrofalan poraz od 42 poena razlike u 2. kolu Lige 6.

Međutim, počeli su igrati komotno, pa su nakon 80:55 u 32. minuti dopustili da gosti smanje razliku. Zrinjski je uzvratio serijom 2-17, ali ipak nije mogao ugroziti zasluženu pobjedu izabranika Velimira Gašića.

U domaćem sastavu Almir Hasandić je postigao 19, Marko Rikalo 16, a Enes Latifagić 14 poena.U ekipi Zrinjskog najviše poena postigli su Torrion Brummitt 20, Božo Đurasović 18, te Mario Petrić 16 poena.