Liga 11
15

Košarkaši Slobode u dramamtičnoj završnici pobijedili Spars

FENA
U okviru 6. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Tuzli ekipa OKK Slobode pobijedila Spars rezultatom 85:84 (22:20, 15:29, 27:15, 21:20).

Tuzlaci kao da ne mogu bez drame, pa su i ovoga puta publici priredili završnicu za infarkt.

Gosti su sjajno odigrali drugu četvrtinu i na odmor su otišli s prednošću od 37:49. Vrlo dobro je igrao bivši igrač Tuzlaka Draško Albijanić.

U nastavku druga slika. Igrači trenera Josipa Pandže anulirali su vodstvo gostiju, pa se u posljednju dionicu ušlo sa 64:64.

Minutu prije kraja Hasandić je donio prednost Tuzlacima (83:81), a potom je Emir Čerkezović 20 sekundi prije kraja pogodio za 85:81.

Sedam sekundi prije kraja Slobodan Jovanović je trojkom smanjio na 85:84, a potom je Albijanić promašio šut za dva poena i pobjedu, pa su na kraju slavili Tuzlaci, ostvarivši četvrtu pobjedu u prvenstvu.

Treba reći da su igrači OKK Slobode na utakmici postigli 17 trojki iz 27 pokušaja, dok su gosti imali deset trica manje iz 23 pokušaja.

U ekipi OKK Slobode dvocifren učinak imali su: Emir Čerkezović 18, Almir Hasandić 17, Milivoje Božović 16, Josip Naletilić 14, te Zlatko Jovanović 10 poena.

U ekipi Sparsa Draško Albijanić ubacio je 19, Nemanja Protić 11, a Sead Gubelić i Lovro Mazalin po 10 poena.

Večeras je odigrano još susreta. Student je savladao Mladost nakon produžetka sa 89:84, Široki je slavio u Bratuncu sa 84:63, a Zrinjski u Kaknju 86:69. Sutra u Sarajevu igraju Bosna i Vogošća (16:30).