Drugo kolo
4

Košarkaši Slobode u derbiju pobijedili Bosnu za sjajno otvaranje Lige 6

Slavlje igrača u svlačionici (Foto: OKK Sloboda)
Košarkaši Slobode pobijedili su na svom terenu u drugom kolu Lige 6 za prvaka Prvenstva BiH ekipu Bosne rezultatom 88:79 te su tako odlično startali takmičenje s dva trijumfa.

Sloboda je od početka meča dominirala. Već nakon prve četvrtine imali su devet poena prednosti koju su zadržali i do odlaska na odmor.

Bosna se uspjela malo primaći u trećoj četvrtini, ali je to bilo sve od Studenata u večerašnjem duelu pa je Sloboda stigla do sigurne pobjede.

Najbolji u redovima Slobode bili su Bojić s 20 i Eke s 18 poena, dok je najefikasniji u Bosni bio Pašalić sa 14 poena.

Sloboda je prva na tabeli Lige 6 s dvije pobjede, dok je Bosna na petoj poziciji s dva poraza. Vrijedi istaći da još nije odigrana utakmica između Borca i Igokee s kojom će se upotpuniti drugo kolo Lige 6.