Košarka
30

Košarkaši Slobode razbili odbranu Bošnjaka, Bosna slavila protiv Mladosti

FENA
U okviru 9. kola prvenstva BiH za košarkaše večeras su odigrane četiri utakmice.

U tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda pobijedila ekipu Bošnjaka iz Hadžića rezultatom 77:69 (19:16, 20:23, 16:16, 22:14). Ekipa Bosne Royal Jelly slavila je protiv Mladosti u Sarajevu 98:71, a pobjede su upisali i košarkaši Zrinjskog iz Mostara gostujući kod Građanskog u Bijeljini, kao i igrači Leotara su na svom terenu savladali Široki Brijeg.

Sloboda - Bošnjak

Utakmica je rezultatski bila neizvjesna sve do 34. minute (62:62), nakon čega su serijom poena Almira Hasandića i Nedžada Muratovića Tuzlaci napravili seriju 10:4, pobjegli su na 72:66 i tu su prednost do kraja još uvećali.

Domaći sastav najveću prednost imao je u 14. minuti (30:21), uz izvrsnu igru Enesa Latifagića. Gosti se nisu predavali, izjednačili su, a početkom posljednje četvrtine došli su do najveće prednosti (59:62).

U neizvjesnoj završnici Hasandić, Muratović i Đumić, na krilima publike, došli su do zaslužene pobjede, mada izborene mnogo teže nego što se očekivalo.

Tuzlacima je ovo treća uzastopna pobjeda kojom su se primakli vodećim ekipama prvenstva uz skor 5-3, dok Bošnjak ima skor 2-7.

Najviše poena u ekipi OKK Slobode postigli su Almir Hasandić 18, Enes Latifagić i Božo Đumić po 17, a u ekipi Bošnjaka Bojan Lulić ubacio je 24 poena, Amir Dovadžija 16, a Aldin Kadić 11.

Bosna - Mladost

Košarkaši Bosna Royal Jelly savladali su večeras u Sarajevu ekipu Mladosti rezultatom 98:71, u okviru devetog kola Lige 10 Bosne i Hercegovine.

Domaća ekipa od početka utakmice bila je u prednosti i imala inicijativu, a prvu četvrtinu završili su u svoju korist 24:13.

U drugoj četvrtini, gosti iz Mrkonjić Grada zaigrali su nešto bolje, a u jednom trenutku su imali zaostatak od samo dva poena.

Međutim, do kraja prvog dijela utakmice Bosna je ponovo povisila prednost, a rezultat na poluvremenu bio je 43:35 za domaćina.

U trećoj četvrtini sarajevski tim praktično je obezbijedio pobjedu, kada su sjajnim nizom 'pobjegli' na 26 poena razlike.

Zadnju dionicu meča Bosna je mirno privela kraju i ostvarila novu domaću pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Bosne bio je Goran Ikonić koji je ubacio 19 poena, a kod gostiju Ðorđe Aleksić koji je postigao isto toliko poena.

Prvenstvo BiH za košarkaše, 9. kolo:

Sloboda - Bošnjak 77:69 Bosna Royal Jelly - Mladost 98:71 Građanski - Zrinjski 83:87 Leotar - Široki Brijeg 89:80