13

Košarkaši Slobode protiv Kaknja došli do pete pobjede u prvenstvu BiH

F. Z.
OKK Sloboda - KK Kakanj (Foto: A. K./Klix.ba)
Košarkaši Slobode slavili su večeras u 11. kolu na domaćem parketu protiv Kaknja rezultatom 74:63 i došli do pete pobjede ove sezone u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Gosti su prvih deset minuta riješili u svoju korist rezultatom 19:17, dok je drugih deset minuta pripalo Kaknju rezultatom 18:16, pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom (35:35).

Ključna za pobjedu Slobode bila je treća četvrtina koju su Tuzlaci riješili u svoju korist rezultatom 31:10 i u posljednjih deset minuta ušli s 21 poenom prednosti. Gosti su u posljednjoj četvrtini samo ublažili poraz.

Najefikasniji kod domaćih bio je Walther Denzel Gregg sa 17 postignutih poena, dok je 16 postigao Fahrudin Manjgafić. U redovima Kaknja 17 poena postigao je Jovan Đorđević Marinković, a 16 je dodao Adnan Arslanagić.