Prvenstvo BiH
24

Košarkaši Slobode nakon preokreta savladali Široki, Vogošća i dalje ne zna za pobjedu

E. B.
Sloboda - Široki (Foto: A. K./Klix.ba)
Današnjim utakmicama kompletirano je 19. kolo košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Debi kola odigran je u Mejdanu gdje je Sloboda ugostila Široki, a domaća ekipa je slavila rezultatom 77:64.

Prije susreta upriličeno je intoniranje himne Bosne i Hercegovine u čas Dana nezavisnosti, a publici su za tu prigodu podijeljeni žuti i plavi baloni.

Širokobriježani su prve dvije četvrtine riješili u svoju korist, te su na odmor otišli s pet poena prednosti (40:35). Ipak, treću četvrtinu Sloboda je bila mnogo bolja i u posljednju četvrtinu ušla s prednošću 61:53, te su je tuzlaci rutinski zadržali i slavili.

Slobodu je do pobjede vodio Robert Rikić s 18 poena dok je Goran Filipović na drugoj strani bio najbolji strijelac sa samo 11 poena.

Košarkaši Vogošće su upisali i 19. poraz u sezoni i još uvijek ne znaju za pobjedu. Bodove iz dvorane "Amel Bećković" je odnio Promo koji je slavio rezultatom 114:88.

Goste iz Donjeg Vakufa je do pobjede vodio Imran Fazlić sa 32 poena, dok je na drugoj strani Jai Williams ubacio 34 poena.