ABA 2 liga
10

Košarkaši Slobode nakon drame u produžecima poraženi od Novog Pazara

(Foto: A. K./Klix.ba)
Košarkaši Novog Pazara pobijedili su u Tuzli u okviru osmog kola ABA 2 lige ekipu Slobode rezultatom 103:102 nakon odigranog produžetka i neviđene drame u završnici.

Domaći su bolje otvorili utakmicu te su vodili nakon prve četvrtine sa šest poena razlike. Tada se i Novi Pazar budi i sjajnom igrom do poluvremena uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist.

Do kraja meča igralo se koš za košem i na kraju je bilo neriješeno. Igrao se potom produžetak i nakon velike drame s jednim poenom prednosti gosti su ostvarili pobjedu.

U ekipi Slobode Amar Gegić je postigao 21, Walter Denzel Gregg 20, Sani Čampara 14, a Fahrudin Manjgafić 13 poena.

Najefikasniji u sastavu Novog Pazara bili su Milan Vulić sa 26, Aleksandar Todorović sa 19, te Nikola Korać sa 17 poena.

Sloboda je predzadnja na tabeli s dvije pobjede i šest poraza, dok je Novi Pazar na devetoj poziciji s omjerom 3-5.