ABA 2 liga
11

Košarkaši Širokog Brijega ostvarili sigurnu pobjedu u derbiju protiv MZT-a

Košarkaši Širokog Brijega pobijedili su u okviru 19. kola ABA 2 lige ekipu MZT-a iz Skoplja rezultatom 89:77 te su se tako iskupili za poraz od Sparsa u prošlom kolu.

Početak utakmice protekao je u obostranom ispucavanju, a bh. tim uspijeva do odlaska na odmor odvojiti se na osam poena razlike.

U nastavku meča MZT se niti u jednom trenutku nije uspio nametnuti, a dobrom igrom u posljednjoj četvrtini Široki je uspio osigurati dvocifrenu pobjedu.

Dario Drežnjak s 20 poena bio je najefikasniji u redovima Širokog, a pomoć je imao u Goranu Filipoviću koji je dodao 17 poena uz 5 asistencija. Kod MZT-a najbolji je bio Jabarie Hinds s 18 poena.

Široki je s novom pobjedom prišao svom večerašnjem rivalu i drugoplasiranoj ekipi ABA 2 lige na samo jedan bod.