Euroliga
0

Košarkaši Reala savladali Panathinaikos, trijumf CSKA u Berlinu

K. H.
Košarkaši Real Madrida pobijedili su Panathinaikos u meču 22. kola Eurolige na svom terenu rezultatom 76:66, dok je u izuzetno zanimljivom meču CSKA u gostima bila bolji od Albe sa 71:68.

Da će Real doći do pobjede bilo je jasno već nakon prvih 10 minuta kada su imali prednost od 25:12, a do poluvremena uspjeli su dodatno povećati svoju prednost i na pauzu otići s vodstvom od 22 poena. U nastavku su se malo opustili i dozvolili Grcima da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Deck koji je ubacio 20 poena, dok je u redovima Panathinaikosa najviše poena ubacio Nedović (18).

U ostalim mečevima izdvajamo pobjedu Žalgirisa protiv Valencije u gostima i to nakon izuzetno zanimljive završnice, a konačan rezultat na kraju je glasio 79:78.

U pobjedničkom timu se istakao Rubit koji je ubacio 17 poena, dok je u redovima Valencije najviše poena ubacio Prepelič (18).

CSKA je u prvom meču dana bila bolja od Albe u Berlinu sa 71:68, dok je Lyon na svom terenu pobijedio Baskoniju sa 83:77.