Euroliga
0

Košarkaši Partizana neslavno okončali godinu: Virtus slavio u grotlu beogradske Arene

Košarkaši Virtusa iz Bologne pobijedili su u Beogradu ekipu Partizana rezultatom 77:75 te su se tako vratili trijumfima nakon poraza u prošlom kolu od Valencije.

Gosti iz Italije su bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali su pet poena prednosti. Partizan je uspio potom uspostaviti ravnotežu, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 41:36 za goste.

U identičnom ritmu se igralo i u trećoj dionici nakon koje je Virtus čuvao prednost, a onda se Partizan u potpunosti vratio u finišu utakmice. Ipak, nakon velike drame u posljednjim sekundama nisu uspjeli preokrenuti rezultat pa su doživjeli poraz uprkos fantastičnoj podršci u Areni.

Najbolji u redovima Virtusa bio je Lundberg sa 16 poena, dok je Belinelli ubacio 14. Nunnaly je bio najefikasniji kod Partizana s 19 poena, dok su Jaramaz i Punter ubacili po 12.

Virtus je na drugom mjestu Eurolige s 12 pobjeda i pet poraza, dok je Partizan na 10. poziciji s omjerom 9-8.