21

Košarkaši Kaknja slavili na gostovanju kod Čapljine

F. Z.
Ilustracija (Foto: Facebook/KK Kakanj)
Košarkaši Kaknja upisali su večeras pobjedu u prvom kolu Košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine na gostovanju kod Čapljine rezultatom 70:67.

Nakon prvih deset minuta igre rezultat je bio 18:16 za domaće, a gosti su na odmor ipak otišli s poenom prednosti. Rezultat je bio 36:35.

Čapljina je treću četvrtinu rijepila u svoju korist rezultatom 16:15 pa se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 51:51. U posljednjoj četvrtini Kakanj je bio uspješniji i upisao je prvu pobjedu u ovoj sezoni rezultatom 70:67.

Kod gostiju najefikasniji bio je Imran Fazlić sa 17 postignutih poena, dok je Jackson Dubinski postigao 15, a pogodio je u finišu utakmice dvije važne trojke. Kod domaćih 19 je postigao Vladimir Ivelja, dok je Gojko Sudžum dodao 16. Josip Naletilić susret je završio sa 15 postignutih poena.