ABA liga
8

Košarkaši Igokee upisali pobjedu na teškom gostovanju u Zadru

F. Z.
Košarkaši Igokee upisali su šestu pobjedu u ABA ligi na teškom gostovanju u Zadru rezultatom 88:81.

Igokea je u 16. kolu ABA lige upisala svoju četvrtu uzastopnu pobjedu u dvorani u kojoj su nedavno poražene ekipe Crvene zvezde i Budućnosti.

Zadar je bolje otvorio utakmicu i nakon deset minuta igre rezultat je bio 22:15 za domaće. Igokea je do odlaska na odmor uspjela smanjiti prednost domaćih (41:37).

Domaći su deset minuta prije kraja utakmice vratili sedam poena prednosti (64:57), a sjajna posljednja četvrtina (17:31) Igokei je donijela trijumf u dvorani Krešimira Ćosića.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Gagić sa 23 postignuta poena, dok je 21 dodao Ilić. Kod Zadra 19 poena postigao je Allen, dok je 18 dodao Vuković.