7

Košarkaši Igokee slavili na gostovanju u Čapljini

F. Z.
Ilustracija (Foto: Klix.ba)
Košarkaški klub Igokea upisao je trijumf na gostovanju kod HKK Čapljine u 18. kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 85:80.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon deset minuta igre imali su prednost rezultatom 22:12. Uspjela je Igokea u drugih deset minuta preokrenuti rezultat i na odmor je domaćin otišao s vodstvom 35:34.

Treću četvrtinu Igokea je riješila u svoju korist rezultatom 26:21 i ekipa iz Aleksandrovca u posljednjih deset minuta ušla je s vodstvom 60:56. Do kraja utakmice gosti su sačuvali prednost i slavili rezultatom 85:80.

Najefikasniji kod domaćih bio je Vladimir Ivelja sa 16 postignutih poena, dok je u redovima Igokee 22 poena postigao Đorđe Gagić. Evans Keenan postigao je 20 poena.