Liga 6 za prvaka
17

Košarkaši Igokee se revanširali Bosni, Sloboda ostvarila važan trijumf

Novo slavlje košarkaša Igokee (Foto: KK Igokea)
Košarkaši Igokee pobijedili su na svom parketu u 9. kolu Lige 6 za prvaka BiH ekipu Bosne Meridian rezultatom 81:69 te su tako zadržali prvo mjesto na tabeli.

Igokea je bila bolji rival na početku meča, ali se Bosna probudila i u potpunosti vratila do poluvremena koje je okončano rezultatom 43:42 za domaće.

Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini kada se Igokea odlijepila, a Bosna se nije oporavila do kraja meča pa je na kraju domaćin upisao sigurnu pobjedu. Ujedno se Igokea revanširala Bosni za nedavni poraz u Sarajevu.

Najbolji u redovima Igokee bili su Filipović s 20 i Milosavljević s 18 poena. Ćurevac je bio najbolji kod Bosne s 15 poena.

Košarkaši Borca su rezultatom 70:61 savladali Široki Brijeg, dok je Sloboda slavila u Mrkonjić Gradu protiv Mladosti 92:80.

Igokea i Borac uoči posljednjeg kola dijele prvo mjesto u Ligi 6 sa sedam pobjeda i dva poraza. Slijede Široki (5-4), Bosna (4-5), Sloboda (4-5) i Mladost (0-9).