Lider na tabeli
7

Košarkaši Igokee brojali do 103 protiv Kaknja i upisali osmu pobjedu u prvenstvu BiH

F. Z.
Košarkaši Igokee upisali su osmu pobjedu u devet odigranih susreta u prvenstvu Bosne i Hercegovine, a večeras je ekipa iz Aleksandrovca slavila protiv Kaknja rezultatom 103:73.

Kakanj je u prvom poluvremenu pružio dobar otpor jedinom bh. predstavniku u ABA ligi, a Igokea je nakon deset minuta igre imala prednost 19:17. Drugu četvrtinu Igokea je riješila u svoju korist rezultatom 25:21 i na odmor otišla sa šest poena viška (44:38).

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra košarkaša Igokee. Domaćin je treću četvrtinu riješio u svoju korist s devet poena razlike (31:22), dok je u posljednjoj Igokea slavila s čak 15 poena viška za konačnih 103:73.

Domaće je do pobjede vodio Darko Talić sa 19 postignutih poena, dok su Rashad Vaughn i Đorđe Gagić postigli po 15. Kod gostiju 25 poena postigao je Haris Ćurevac, dok je Ermin Dedić dodao 17.