Kvalifikacije za SP
31

Košarkaši Francuske uoči meča s BiH slavili u Belgiji

Košarkaška reprezentacija Francuske slavila je nakon preokreta protiv Belgije u prvom meču grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine rezultatom 70:59.

Domaća ekipa puno bolje je otvorila susret, a nakon prve četvrtine u kojoj su imali dva poena prednosti, drugu četvrtinu odigrali su sjajno i na poluvrijeme otišli s 13 poena razlike.

Ipak, favorizovana Francuska u nastavku je zaigrala puno ozbiljnije i bolje, a na početku drugog poluvremena napravili su seriju od 12:0 i okrenuli rezultat u svoju korist. Francuska je i nakon toga nastavila s dobrom igrom, a konačnu pobjedu osigurali su ponovo sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini meča-

Na kraju, Francuska je slavila rezultatom 70:59 i tako pobjedom započela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine.

Podsjećamo, u prvom meču grupe E Bosna i Hercegovina je na domaćem terenu savladala Rusiju rezultatom 81:76.