ABA liga
9

Košarkaši Crvene zvezde teškom mukom nakon produžetka savladali FMP

F. Z.
Košarkaški Crvene zvezde upisali su šestu pobjedu u desetom kolu regionalne ABA lige na svom parketu protiv FMP-a nakon produžetka rezultatom 95:89.

Panteri su odlično igrali u prvih deset minuta, a gostujuća ekipa imala je prednost rezultatom 23:21. FMP je i drugu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 18:17 i na odmor otišao sa tri poena prednosti (41:38).

Gosti su bili bolji i u trećoj četvrtini, a ekipa iz Železnika imala je pet poena viška nakon 30 minuta igre (60:55). Gosti su četiri minute prije kraja utakmice imali četiri poena prednosti (71:67), a na kraju su poenima Ulubaya iza linije za tri poena došli do produžetka (77:77).

U dodatnih pet minuta bolje se snašla Zvezda i slavila je rezultatom 95:89. Najefikasniji kod domaćih bio je Lorenzo Brown sa 25 postignutih poena, dok je u redovima FMP-a Okben Ulubay postigao 19.