25

Košarkaši Čelika pregazili Čapljinu za prvo mjesto u Prvenstvu BiH

N. K.
Slavlje košarkaša Čelika (Foto: OKK Čelik)
Košarkaši Čelika ubjedljivo su na svom terenu pobijedili ekipu Čapljine rezultatom 93:72 u jedinom meču 18. kola prvenstva Bosne i Hercegovine koji se igrao danas.

Prva četvrtina je okončana u egalu rezultatom 18:18, a onda su Zeničani odigrali furiozno u drugom periodu pa su na poluvremenu odmakli na 51:26.

Čelik je do kraja meča u potpunosti opravdao uloge lidera i favorita te u trećem periodu imao i 33 poena prednosti.

Zeničane je do trijumfa predvodio Haris Delalić sa 28 poena, a u Čapljini je najzapaženiji bio Vladimir Ivelja sa 23 koša.

Čelik vodi na tabeli s 10 pobjeda i šest poraza, dok je drugi Spars s omjerom 11-3.

Potom slijede Široki Brijeg (10-5), Leotar (9-7), Sloboda (8-8), Zrinjski (9-6), Bosna i Promo (7-9), Bratunac i Čapljina (7-7), Mladost (5-11), Kakanj (4-12), Borac (5-9).