Košarka
16

Košarkaši Čelika Bosnu Royal ostavili na dnu tabele

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Košarkaši Čelika večeras su u završnici Košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 93:89 porazili košarkaše Bosna Royal koja je ovo takmičenje završila na posljednjoj poziciji.

Košarkaši Čelika su imali vodstvo veći dio utakmice, ali u samoj završnici gosti iz Sarajeva su nadoknadili svoj zaostatak pa je bilo neizvjesno do posljednjih minuta susreta. Domaćini su u prvoj četvrtini upisali 26:15, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću od 16 poena (44:28).

U trećoj četvrtini košarkaši Bosne Royal su uspjeli preokrenuti rezultati i slaviti sa 23:24, a u završnici su napravili veliki presing na domaće koji su u posljednjim minutama susreta pobjegli na sigurna četiri poena prednosti za konačni rezultat od 93:89.

Najefikasniji u redovima Čelika bili su Hodžić sa 31 poenom, Avdibegović sa 21 i Opačak sa 17, dok su u redovima Bosne najviše koševa upisali Watson (16), Rešidović (15) i Ćurevac (14).