6

Košarkaši Bosne savladali Burch rezultatom 80:67

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Košarkaši Bosne večeras su u 18. kolu A1 košarkaške lige pobijedili ekipu Burcha rezultatom 80:67.

Utakmica 18. kola odigrana je u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu pred oko 300 gledalaca, a prve minute susreta pripale su ekipi Bosne koja je uz svoj tempo igre na kraju prve četvrtine slavila rezultatom 25:20.

Druga četvrtina donijela je još dosta dobre igre na terenu na obje strane. Ekipa Burcha je pružila bolju igru, ali bez efikasnijih završnica te Bosna na pauzu odlazi sa sedam poena prednosti (45:38).

Nakon pauze, u trećoj četvrtini Burch postiže samo 12 poena, dok su košarkaši Bosne postigli čak 26 koševa. Bez previše zalaganja, Bosna je posljednju četvrtinu opušteno privela kraju te ubacila samo devet poena, a domaćini nisu uspjeli stići rezultatski zaostatak pa su gosti slavili sa 80:67.

Najbolji u redovima Bosne bio je Ahmetbašić sa 23 poena, dok je u ekipi Burcha najefikasniji bio Velić sa 19 koševa.