14

Košarkaši Bosne nisu dopustili iznenađenja protiv Sparsa

FENA
(Foto: FENA)
Košarkaši Bosne Royal večeras su savladali Sparse rezultatom 80:76 u okviru devetog kola Lige za prvaka BiH.

U prvoj četvrtini gradski rivali su bili ravnopravni i igralo se koš za koš. Ta dionica završena je rezultatom 15:16 za Studente.

Međutim, u drugoj četvrtini, ekipa Dušana Gvozdića zaigrala je mnogo agresivnije te nakon nekoliko minuta vrlo brzo stvorila prednost od 11 poena, da bi na odmor otišli pri rezultatu 32:47.

Treća četvrtina je donijela uzbudljivu košarku, kada su se igrači Sparsa vratili u igru te su kvalitetnom odbranom i dobro iskorištenim prilikama prednost Bosne na kraju tog dijela smanjili za samo tri poena (57:60).

Na početku posljednje dionice Sparsi su nastavili odličnu partiju te napravili preokret ali do kraja meča im je ponestalo snage a favorizirana Bosna nije dopustila iznenađenje i u završnici uspjela upisati pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Bosne bio je Vladimir Đorđević s 18 poena, a kod Sparsa je to bio Stefan Đorđević s 20 koševa.