Kvalifikacije za SP
321

Košarkaši Bosne i Hercegovine doživjeli težak poraz u Rusiji

Košarkaši Bosne i Hercegovine doživjeli su težak poraz u Rusiji u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Kini. Rusija je u Permu slavila rezultatom 70:53.

U neefikasnoj prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a naša selekcija je nakon deset minuta imala prednost od jednog poena (16:15).

I u drugoj četvrtini viđena je velika borba, a naša selekcija je vodila sve do samog finiša ovog dijela susreta kada su Rusi stigli u prednost 27:26, a potom i na plus pet (31:26), a na odmor su otišli s plus četiri (36:32).

Rusija je treću četvrtinu otvorila serijom 7:2 i otišla je na devet poena razlike (43:34),a prvi put dvocifrenu prednost imali su sredinom ove dionice igre (45:35) i do kraja susreta izabranici Duška Vujoševića nisu više prišli na jednocifren zaostatak.

Treća četvrtina, koju su Rusi dobili s nevjerovatnih 21:6, je završena s prednošću Rusije od 19 poena (57:38), što je bila i maksimalna prednost na susretu.

Sredinom posljednje četvrtine serijom Musinih koševa naši reprezentativci su stigli na minus 11 (59:48), ali više od toga nisu mogli.

Rusi su rutinski priveli meč kraju i zabilježili drugu pobjedu u kvalifikacionoj grupi E.

U redovima Rusije najbolji je bio Fridzon sa 16 poena, dok je Musa ubacio 26 poena za BiH.

U drugom susretu u našoj grupi Francuska je savladala Belgiju rezultatom 64:49 i na taj način pomogla našoj, ali i ruskoj reprezentaciji u namjerama da se plasiraju u drugi krug kvalifikacija.