Polufinale play-offa
27

Košarkaši Borca u duelu odluke savladali Bosnu i izborili finale Prvenstva BiH

D. P.
Košarkaši banjalučkog Borca savladali su Bosnu Meridianbet rezultatom 87:80 u odlučujućoj utakmici polufinala i tako se plasirali u finale Prvenstva BiH u košarci.

Bosna je u prošloj utakmici uspjela poravnati na 1:1 protiv Borca u polufinalnoj seriji koja se igrala na tri dobijene, ali je na kraju u odlučujućoj utakmici popustila.

Tokom cijele utakmice bilo je vrlo napeto i uzbudljivo, a Borac je ključnu seriju uspio napraviti tek minut prije kraja, kada je bilo samo plus tri za domaćina.

U atmosferi dobro ispunjenog Borika igrala se dosta izjednačena utakmica, sve do posljednje četvrtine, kada igrači Borca sa više koncentracije i preciznosti ulaze u dramatičnu završnicu i privode utakmice kraju.

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Vojin Ilić kod Bosne s 22 poena, dok je 21 u Borcu postigao Jarrod West.

Borac je tako izborio finale Prvenstva BiH u košarci gdje će igrati protiv Igokee. Podsjetimo, Igokea je u dvije utakmice polufinala savladala Široki Brijeg.