Prvenstvo BiH
87

Košarkaši Borca nakon drame savladali Bosnu u prvoj utakmici polufinala

Slavlje ekipe iz Banje Luke (Foto: KK Borac)
Košarkaši Borca pobijedili su u Banjoj Luci u prvoj utakmici polufinala Prvenstva Bosne i Hercegovine ekipu Bosne Meridian rezultatom 60:57 te su tako napravili veliki korak ka plasmanu u veliko finale.

Početak utakmice pripao je Borcu najviše iz razloga što je Bosna igrala očajno u napadu. Uspjeli su se Studenti probuditi do odlaska na odmor, ali je Borac i dalje igrao dobro pa je rezultat prvog poluvremena bio 32:25 za domaće.

Treća četvrtina donijela je potpuni preokret. Bosna se vratila u igru i u posljednju četvrtinu ušla s poenom prednosti. Međutim, Borac je smogao snage u završnici utakmice da nakon velike drame preokrene rezultat i ostvari konačnu pobjedu od tri poena razlike.

Najbolji u redovima Borca bili su West s 13 i Šešlija s 12 poena, dok je Zubac kod Bosne ostvario double-double učinak od 14 poena i 12 skokova.

Polufinale Prvenstva BiH se igra na dvije ostvarene pobjede u seriji. Druga utakmica polufinala ovih rivala igra se u srijedu u Sarajevu.

U drugom polufinalu Igokea je na domaćem terenu pobijedila Široki Brijeg rezultatom 96:82.