7. kolo Eurolige
24

Košarkaši Bayerna u finišu meča razbili Crvenu zvezdu, skroman učinak Đedovića

Đedović u pozdravu s Obradovićem (Foto: FC Bayern Basketball)
Košarkaši Bayerna pobijedili su u Minhenu u okviru 7. kola Eurolige ekipu Crvene zvezde rezultatom 74:59 te su se tako iskupili za nedavni poraz od Reala.

Njemački tim je bolje otvorio meč i imao je prednost od samog početka, ali se ona ipak istopila do poluvremena pa se činilo da ćemo gledati uzbudljivu završnicu.

Pogotovo je tako bilo nakon što je Bayern uoči zadnje dionice imao samo četiri poena prednosti. Ipak, dešava se neshvatljiv pad beogradske ekipe koja u posljednjoj četvrtini postiže svega osam poena pa je Bayern došao do uvjerljivog trijumfa.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Weiler-Babb i Baldwin koji su postigli po 15 poena. Bh. košarkaš Nihad Đedović igrao je 16 minuta i za to vrijeme postigao tri poena te imao po jednu asistenciju i skok. O'Bryant III je bio najbolji kod Zvezde sa 17 poena.

Od ostalih mečeva vrijedi izdvojiti poraz drugoplasiranog Žalgirisa u derbiju s Realom nakon izuzetno dramatične zavšnice.