Euroliga
0

Košarkaši Barcelone teško pobijedili Crvenu zvezdu, novi trijumf CSKA

Košarkaši Barcelone ostvarili su pobjedu protiv Crvene zvezde u meču 21. kola Eurolige na svom terenu rezultatom 86:82.

Domaći tim je puno bolje otvorio meč i već nakon prvih deset minuta imali su prednost od 10 poena razlike (29:19), ali u drugoj četvrtini gosti iz Beograda zaigrali su sjajno u odbrani i na poluvrijeme su čak otišli s minimalnom prednošću. Bilo je 42:41.

U drugom poluvremenu Crvena zvezda je pružala dobar otpor Barceloni, ali na kraju nisu uspjeli napraviti iznenađenje i stići do pobjede, pa je konačni rezultat na kraju glasio 86:82 za Katalonce.

U ostalim mečevima CSKA je na svom terenu bio bolji od Valencije sa 81:70, a pobjedu na domaćem terenu upisao je i Zenit koji je bio bolji od Olympiakos. Bayern je na svom terenu bio bolji od Maccabija sa 80:68, a u posljednjem meču večeri Baskonia je bila bolja od Khimkija sa 83:79.

Prvi na tabeli Eurolige ostaju košarkaši Anadolu Efesa, dok je na drugom mjestu CSKA. Treći je Real Madrid, četvrta Barcelona, a Crvena zvezda se nalazi na devetom mjestu na tabeli.