Euroliga
0

Košarkaši Anadolu Efesa u sjajnom meču nakon produžetaka pobijedili CSKA u Moskvi

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su CSKA u Moskvi u meču 24. kola Eurolige nakon produžetaka rezultatom 99:97, što im je 11. trijumf u ovoj sezoni.

Gosti iz Turske su bolje otvorili meč i nakon prvih 10 minuta imali vodstvo od 23:16, iako su u jednom trenutku imali i 13 poena prednosti (21:8), no CSKA se vratila, ubrzo došla i do preokreta (31:27), da bi se na poluvrijeme otišlo s prednošću gostiju od 44:41.

Drugo poluvrijeme znatno bolje otvaraju košarkaši CSKA koji su u jednom trenutku došli i do velike prednosti od čak 15 razlike (59:44), no slično kao i u prvom poluvremenu, Anadolu Efes se nije predao i ubrzo je došao do poravnanja i egala u finišu susreta.

Nakon regulanih 40 minuta nije bilo pobjednika i rezultat je glasio 86:86. U produžecima su više znanja i koncentracije imali gostujući košarkaši koji su na kraju slavili rezultatom 99:97.

Najefikasniji igrač na meču bio je Hackett koji je ubacio 31 poen, dok se u pobjedničkim timu istakao Larkin koji je ubacio 26 poena.

U ostalim mečevima Alba je u Berlinu pobijedila Unics iz Kazana rezultatom 81:53, dok je u posljednjem susretu današnjeg dana Real Madrid pobijedio Olympiakos na svom terenu rezultatom 75:67.