Košarka
0

Kobe spasio LA Lakerse protiv Portlanda

Los Angeles Lakersi, aktuelni prvaci NBA lige, i dalje se nalaze u odličnoj formi, pa su tako u nedjelju navečer na svom parketu pobijedili Portland sa 84-80.

Bila je to za Lakerse dvanaesta pobjeda u zadnjih trinaest utakmica, ali za nju su prilično "krvarili" i bili sasvim blizu poraza. Naime, igrači Portlanda su ugazili u zadnju četvrtinu s plusom od četiri poena. No, u zadnjih 12 minuta je najbolje kod Lakersa odigrao Kobe Bryant koji je u tom periodu ubacio 10 od ukupno 22 poena i time inicirao preokret. Konstantno najbolju igru u ovom susretu od Lakersa je prezentirao Lamar Odom koji je ubacio 16 poena, uz 11 skokova i šest asistencija. Kod Portlanda je sa 25 poena najbolji bio Francuz Nicolas Batum, s tim da je 22 ubacio u prve tri četvrtine.

U borbi za doigravanje na Zapadu Houston je na svom parketu pobijedio Utah 110-108. Kyle Lowry je s 28 poena, 11 skokova i 10 asistencija ostvario prvi "triple-double" učinak u karijeri, ali i prvi takav doseg jednog igrača Houstona u ovoj sezoni.

Houston je ovim dobio četvrtu utakmicu zaredom, dok je Utah pala sedmi put na devet posljednjih gostovanja. Ovom prilikom Utahu nije pomogao ni povratak dotad povrijeđenog Paula Millsapa koji je ubacio 35 poena uz deset skokova.

Najveće iznenađenje večeri je domaći poraz Oklahoma Cityja od Toronta 95-93. Gostima je pobjedu donio Amir Johnson, polaganjem sekundu i pol prije kraja. Prije ove utakmice Toronto je imao čak 14 veznaih poraza na strani, a zadnji su put pobijedili 5. januara u Clevelandu.

New York je, pak, doživio novi udarac, pali su kod Milwaukeeja 100-95. Kod domaćina je opet briljirao Argentinac Carlos Delfino koji je sa 30 poena došao do najvećeg broja ubačaja u karijeri. New Yorku je ovo bio peti poraz u zadnjih šest nastupa, a od trenutka kada su doveli Mela, Anthonyja i Chauncenya Billupsa, kao velika pojačanja, u negativnom su omjeru 7-8.

NBA liga, nedjelja:

Washington - New Jersey 98-92 (Wall 26p, 6s, 8a, McGee 16p, 7s / Lopez 21p, 10s) Atlanta - Detroit 104-96 (Horford 18p, 10s, 6a, Smith 17p, 9s / Stuckey 22p, 8a) Milwaukee - New York 100-95 (Delfino 30p, 11s, Jennings 14p, 11s, 9a / Stoudemire 25p, 11s) LA Clippers - Phoenix 99-108 (Williams 18p, 7s, 7a / Nash 23p, 7s, 13a, Gortat 17p, 13s) Minnesota - Sacramento 95-127 (Rodnour 22p, 4a / Dalambert 26p, 17s, Thornton 23p, 8s, 9a) Houston - Utah 110-108 (Lowry 28p, 11s, 10a, Martin 34p / Millsap 35p, 10s, 4a) Oklahoma City - Toronto 93-95 (Westbrook 22p, 6s, 4a / Bargnani 23p, 5s, DeRozan 16p, 8s) Dallas - Golden State 101-73 (Nowitzki 20p, 6s, Beaubois 15p, 4s, 4a / Ellis 18p) LA Lakers - Portland 84-80 (Odom 16p, 11s, 6a, Bryant 22p, 4s, 3a / Batum 25p, 4s, 3a)