0

Kobe Bryant dvoranu napustio na štakama

Kobe Bryant
Kobe Bryant
Los Angeles Lakersi možda su doživjeli i dvostruki poraz u noći s četvrtka na petak kada su gostovali kod Milwaukee Bucksa, u samoj završnici regularnog dijela sezone NBA lige.

Osim što su Jezerčani poraženi 113-103, njihov najbolji igrač Kobe Bryant napustio je Milwaukeejevu arenu Bradley Center na štakama. Prema prvim informacijama radi se o lakšoj povredi (moguće natučenju) kosti noge, te bi trebao biti spreman za preostalih devet utakmica regularnog dijela sezone.

Poraz od Milwaukee Bucksa, uprkos 30 poena Bryanta, ali uz veliku potrošnju lopti (6-17 iz igre), mogao bi koštati Lakerse osme pozicije na Zapadu već u noći s petka na subotu kada Utah gostuje kod Portlanda. Naime, ukoliko Jazz dobije, on preuzima osmu poziciju i gura Lakerse na devetu!

Recimo i da je Bryant na parketu proveo 36 i po minuta, te je isti napustio s četiri poena manje od četvrtog strijelca NBA lige svih vremena Wilta Chamberlaina (31 419), koji će svoj pad na peto mjesto očigledno pričekati do sljedeće utakmice.

Bucksi su imali nekoliko sjajno raspoloženih igrača, pa je tako Larry Sanders upisao rekord karijere po broju koševa (21), a upisao je i 13 skokova. Ersan Ilyasova i Brandon Jennings dodali su po 20 poena, Monta Ellis 18, a Marquis Daniels 16.

Bucksi su pobjedom prekinuli niz od četiri poraza, dok su Lakersima nanijeli četvrti poraz u posljednjih pet utakmica.

Srećom po Lakerse, Dallas Mavericski nisu uspjeli iskoristiti pobjedu Bucksa, te su s visokih 103-78 poraženi u Teksasu od druge ekipe Istočne konferencije - Indiane.

Pacersi su napetu utakmicu (41-41 poluvrijeme) riješili u trećoj dionci, koju su dobili rezultatom 34-17! U posljednjih 12 minuta ta je razlika još malo narasla i zaustavila se na +25!

Paul George ubacio je 13 od svoja 24 poena u toj trećoj dionici, dok je s druge strane Dirk Nowitzki postigao 21 koš. Mavericksi su 1,5 utakmicu iza Lakersa, te utakmicu iza Utah Jazza u poretku Zapadne konferencije.

U derbiju začelja Zapada Sacramento je kao gost razbio Phoenix 117-103, uz 34 poena DeMarcusa Cousinsa, te 14 njegovih skokova. Kod domaćina je Luis Scola ubacio 25.

NBA liga, četvrtak:

Milwaukee - LA Lakers 113-103 (Sanders 21k, 13s, Ellis 18k, 9a / Bryant 30k, Howard 15k, 15a) Dallas - Indiana 78-103 (Nowitzki 21k, 7s / George 24k, 8s, 6a) Phoenix - Sacramento 103-117 (Scola 25k / Cousins 34k, 14s)