SP u košarci
0

Kinezi namučili Litvance

Košarkaši Litve plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Turskoj savladavši Kinu sa 78-67. Za ulazak u polufinale igrat će protiv boljeg iz dvoboja Argentine i Brazila.

Namučili su Kinezi Litvance više nego što je bilo očekivano. Azijati su znatno bolje otvorili utakmicu i nakon pet minuta su vodili sa 16-5.

Izabranici Kestutisa Kemzure do zraka su napokon došli tek u drugoj četvrtini. U 16. minuti su poveli s 32-31 nakon čega Kinezi do kraja više nijednom nisu došli do vodstva.

To, međutim, ne znači da je utakmica u nastavku bila lišena neizvjesnosti. Većim dijelom treće četvrtine košarkaši iz najmnogoljudnije zemlje svijeta su držali rezultatski priključak, dvaput su uspjeli i izjednačiti, ali pred kraj tog dijela igre Litva je napravila ključnu prednost i povela s plus 13 (64-51).

Uspjeli su se Kinezi u zadnoj dionici približiti na pet poena razlike, ali to je bilo sve što su napravili.

Pobjedničku je ekipu predvodio sjajni Linas Kleiza s 30 poena i devet skokova, dok je u kineskom sastavu s 21 košem najefikasniji bio Wei Liu.