Odlična partija
8

Kikanović predvodio Monaco do pobjede nad Hapoel Holonom

(Foto: FIBA)
Monaco je večeras u 9. kolu košarkaške Lige prvaka savladao Hapoel Holon, a bh. reprezentativac Elmedin Kikanović je bio najefikasniji u francuskoj ekipi.

Monaco je bio bolji tokom cijele utakmice, prvu četvrtinu je riješio u svoju korist rezultatom 26:15, a na poluvremenu je bilo 56:34 za francuski tim. Ekipa Monaca je povećavala svoju prednost, a na kraju je slavila uvjerljivu pobjedu od 30 poena razlike bilo je 94:64.

Monaco je do pobjede predvodio bh. reprezentativac Elmedin Kikanović, koji je za 26 minuta provedenih na parketu postogao 19 poena i upisao šest skokova te jednu asistenciju. Pratili su ga sa po 18 poena Gregory Lacombe i Christopher Evans.

Kod Hapoel Holona je najbolji bio Joe Alexander sa 18 postignutih poena.

Monaco je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom od devet pobjeda, dok je Hapoel Holon šesti s dvija pobjede i sedam poraza.