ABA liga
69

Kamenjaš igra u životnoj formi, razbio je favorizovanu Budućnost u gradskom derbiju

Košarkaši Studentskog centra pobijedili su favorizovanu ekipu Budućnosti u gostima rezultatom 94:82, a u ovoj utakmici 13. kola ABA lige briljirao je bh. košarkaš Kenan Kamenjaš.

Naš centar je na terenu proveo gotovo 27 minuta i bio je nezadrživ sve vrijeme pa mnogi smatraju da mu je ovo bila i jedna od najboljih utakmica u karijeri.

Na kraju je stigao do 26 poena, a nedostajao mu je samo jedan skok (9) za double-double učinak. Imao je i dvije asistencije te definitivno bio prvo ime susreta.

Pomoć je imao u Mirkoviću koji je postigao 17 poena, dok su kod Budućnosti najbolji bili Slavković sa 20 i Ferrell s 12 poena.

Inače, utakmica je bila dosta ujednačena od samog početka, a Budućnost je čak i vodila na poluvremenu rezultatom 49:47.

Početkom drugog poluvremena Studentski prelazi u blagu prednost, a onda su fenomenalno odigrali posljednju četvrtinu u kojoj su potpuno nadigrali gradskog rivala i slavili zasluženu pobjedu.

Budućnost je na četvrtom mjestu ABA lige s osam pobjeda i pet poraza, dok je Studentski centar na šestoj poziciji s omjerom 7-6.