NBA
5

Jusuf Nurkić postigao osam poena u iznenađujućem porazu Portlanda

Jusuf Nurkić
Ekipa Portlanda doživjela je iznenađujući poraz na domaćem terenu od Miamija rezultatom 118:108, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je skroman meč i postigao osam poena.

Miami je dobro otvorio meč i tokom čitave prve četvrtine imao prednost, a nakon prvih 12 minuta rezultat je bio 34:30 za goste. Do poluvremena je Miami stigao i do dvocifrene prednosti, ali je na pauzu otišao sa sedam poena prednosti. Bilo je 62:55.

Iako su igrali na domaćem terenu, košarkaši Portlanda ni u drugom poluvremenu nisu uspjeli pronaći pravi ritam kojim bi anulirali prednost Miamija, a gosti su i u drugom poluvremenu sve vrijeme imali prednost i na kraju su stigli do pobjede. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Whiteside koji je ubacio 28 poena, a pratio ga je Wade koji je ubacio 22 poena.

U ekipi Portlanda McCollum je ubacio 33 poena te je bio najefikasniji igrač meča, a vrijedi izdvojiti i učinak Laymana koji je ubacio 25 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je skroman meč i za nešto manje od 23 minute postigao osam poena uz šest asistencija i pet skokova.

Svi rezultati:

Charlotte - LA Clippersi 115:117 Cleveland - Boston 93:103 Indiana - LA Lakers 136:94 New York - Detroit 92:105 Memphis - Minnesota 108:106 Oklahoma - Orlando 132:122 Philadelphia - Toronto 107:119