NBA
1

Jokićev triple-double u porazu Denvera od Golden Statea, Minnesota ponizila Cleveland

Ekipa Golden Statea je pobjedom protiv Denvera na domaćem terenu rezultatom 124:114 upisala petu uzastopnu pobjedu u NBA ligi, dok je finalista iz prošle sezone ekipa Clevelanda poražena na gostovanju kod Minnesote rezultatom 127:99.

Warriorsi su u Oracle Areni upisali 31. pobjedu u sezoni, a da žele doći do pobjede domaći igrači pokazali su već u prvoj četvtini kada su došli do dvocifrene prednosti. Ključni trenutak desio se u trećoj četvrtini kada je Denver prvi put u meču poravnao rezultat (67:67), nakon čega je aktuelni prvak zaigrao sjajno i već do posljednje dionice osigurao 12 poena prednosti.

Domaće je do pobjede vodio sjajni Curry koji je za malo manje od 35 minuta ubacio 32 poena uz devet asistencija i četiri skoka, a pratio ga je Green sa 23 poena, 10 asistencija i pet skokova. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Nikola Jokić koji je ostvario triple-double (22 poena, 11 asistencija i 12 skokova).

Minnesota je na domaćem terenu bila bolja od Clevelanda rezultatom 127:99, a da Cavaliersi nemaju šta tražiti u Target Centru bilo je jasno nakon prvih 12 minuta kada je rezultat na semaforu pokazivao 32:18 za Timberwolvese.

Nakon toga, Cleveland je tokom čitavog meča izgledao kao ekipa koja nema snage da se vrati u meč i domaći igrači su kroz čitavu utakmicu održavali prednost. Minnesotu je do pobjede nosio Wiggins sa 25 poena, a pratio ga je Butler sa 21 ubačenim poenom.

Ostali rezultati:

Indiana - Milwaukee 109:96 Brooklyn - Toronto 113:114

Chicago - Houston 107:116 New Orleans - Detroit 112:109 Sacramento - San Antonio 100:107 LA Clippers - Atlanta 108:107