NBA doigravanje
0

James zadržao Cavse u seriji

Najbolju utakmicu ove sezone u NBA doigravanju odigrao je LeBron James, a Cleveland je na svom parketu pobijedio Orlando 112-102 u petoj utakmici finalne serije na Istoku.

Time su košarkaši Cavaliersa smanjili vodstvo floridske momčadi na 3-2, te će pokušati postati tek deveti klub od 1947. godine koji bi zaostatak od 3-1 preokrenuli u 4-3 konačnu pobjedu.

Orlando će pak pokušati iskoristiti jednu od dviju sljedećeih utakmica, a prva se igra u njihovoj Amway Areni u subotu, za svoj prvi i jedini NBA finale nakon 1995. godine.

James je igrao briljantnu utakmicu. Imao je prste u svih 29 (od 34 ukupno) uvodnih koševa Cavaliersa od početka četvrte četvrtine. Zabio je u njoj 17 koševa od 21 postignutog u drugom poluvremenu i 37 ukupno. Najviše je puta uspješno skočio (14) i najviše puta asistirao za koš (12) u ovosezonskom doigravanju. Prvi mu je to triple-double u doigravanju ove sezone, a nitko takve brojke nije u play-offu uknjižio od Oscara Robertsona 1963. godine.

• Njegovi intenzitet igre i strast izvan su ovog svijeta. Slijedit ćemo ga. Kad LeBron krene, ništa nije nemoguće - kazao je Jamesov suigrač Daniel Gibson, dok je najbolji igrač današnjice dodao:

• Bilo je sve jasno od početka: ili ćemo dobiti, ili idemo kućama!

LeBrona je vrlo dobro pratio Mo Williams s 24 koša.

Kod gostiju, koji su unatoč lošoj igri i ranijem zaostatku od 22 poena uspjeli zaprijetiti i povesti na kraju treće četvrtine 79-78, najbolji su bili Hidayet Türkoglu s 29 koševa, dok je Dwight Howard dodao 24 koša i deset skokova.

Bila je ovo 44. pobjeda Cavaliersa u njihovoj Quicken Loans Areni ove sezone. Izgubili su tek tri puta, jednom i od Magica.

NBA doigravanje, finale Istočne konferencije, 5. utakmica:

Cleveland Cavaliers (1) – Orlando Magic (3) 112-102 (James 37k, 14s, 12a, Williams 24k / Howard 24k, 10s, Türkoglu 29k, 6s)

Orlando vodi 3-2 u seriji