NBA liga
12

James uspješniji u obračunu sa sjajnim Nurkićem, Spursi savladali Knickse

Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su u Clevelandu od ekipe Cavaliersa rezultatom 110:127.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, a čak su Blazersi na odmor otišli s prednosti od tri poena razlike. Cavaliersi su u nastavku proradili, postigli veliki broj poena i stigli do pobjede.

James je predvodio domaće u trijumfu s 24 poena, dok je kod Portlanda najefikasniji bio Lillard s 25.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo 28 minuta. Za to vrijeme postigao je 23 poena te upisao sedam skokova i 4 asistencije.

San Antonio Spursi pobijedili su New York Knickse rezultatom 100:91. Aldridge i Leonard su dominirali u domaćoj ekipi i kombinovano su postigli 54 poena, dok je Beasley imao 18 ubačaja kod Knicksa.

Rezultati:

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 127:110 New York Knicks - San Antonio Spurs 91:100 Phoenix Suns - Atlanta Hawks 104:103 Sacramento Kings - Charlotte Hornets 111:131 Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 113:105