Košarka
1

Istok napokon prekinuo niz Zapada u nevjerovatnoj All Star utakmici

(Foto: AFP)
Košarkaši Istočne konferencije NBA lige slavili su u All Star utakmici protiv Zapadne konferencije. Predvođeni nevjerovatnim Kyrieom Irvingom, istočnjaci su pobijedili košarkaše zapada rezultatom 163:155, što je najviše postignutih poena ikada.

U New Orleans Areni je napokon prekinuta dominacija košarkaša Zapadne konferencije, Kevina Duranta i Blakea Griffina.

U nevjerovatnoj utakmici Irving je postigao 31 poen i upisao 14 asistencija zbog čega je proglašen MVP igračem.

Carmelo Anthony postigao je 30 poena i upisao rekord kada su u pitanju trojke, od 13 pokušaja ubacio je njih čak osam. LeBron James stao je na 22 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Što se Zapada tiče, Durant i Griffin postigli su po 38 poena, četiri manje od All Star rekorda koji drži Wilt Chamberlain.

All Star utakmica poznata je po tome što se o pobjedniku odlučuje u posljednjoj četvrtini. Tako ni u ovom susretu nijedan tim nije vodio sa više od četiri poena do posljednje minute.

Za muzički dio susreta u kojem se skoro nije igrala odbrana pobrinuli su se Pharrell Williams, Nelly, Busta Rhymes, Sean ‘‘Diddy’’ Combs i Snoop Dogg.