NBA liga
13

Irving još jednom prelomio za novu pobjedu Celticsa

Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su Phoenix Sunse rezultatom 116:111 i zabilježili 20. pobjedu u NBA ligi ove sezone.

Celticsi su tako odoljeli odličnom nastupu Devina Bookera, koji je zabilježio lični rekord sezone s 38 poena za goste iz Arizone.

Ekipa iz Bostona je serijom 19:2 na prelazu između treće u četvrtu četvrtinu stigao do naizgled nedostižnih 17 poena razlike, ali Sunsi uzvraćaju sa 26:9 za samo koš zaostatka, dva minuta prije kraja.

Ipak, Kyrie Irving po običaju preuzima odgovornost u ključnim trenucima te trojkom i polaganjem odvodi Celticse na 112:106 i po ko zna koji put prelama utakmicu završnici.

Celticsi su imali šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji je bio Irving sa 19 poena uz pet asistencija.